XXIII Letnia Spartakiada Prawników Olsztyn 5 – 9 września 2012 roku.

W dniach 5 – 9 września 2012 roku w Olsztynie odbyła się XXIII Letnia Spartakiada Prawników. W spartakiadzie udział wzięli prawnicy ze Stowarzyszenia „Paragraf” działającego przy Sądzie Okręgowym w Tarnobrzegu. Nasi reprezentanci aż sześciokrotnie stawali na najwyższym stopniu podium. Na czternaście wywalczonych krążków złożyło się sześć złotych, cztery srebrne i tyle samo brązowych.

W konkurencjach lekkoatletycznych Beata Grzybowska (Sędzia Sądu Rejonowego w Stalowej Woli) zdobyła srebrny medal w biegu na 400 m (kategoria juniorów). Małgorzata Rębisz-Mędryk (referendarz Sądu Rejonowego w Mielcu) zdobyła srebrny medal w biegu na 400 m (kategoria juniorów młodszych). Drużyna żeńska w składzie: Beata Grzybowska, Joanna Lewczyńska, Anna Polańska-Ziobro (sędziowie Sądu Rejonowego w Stalowej Woli) oraz Justyna Czech-Czarnecka (asystent w Sądzie Okręgowym w Tarnobrzegu) zdobyły brązowy medal w przeciąganiu liny.

Wiesław Ciekliński (adwokat w Rzeszowie) zdobył 2 złote i 1 brązowy medal w konkurencjach pływackich.
 

W dyscyplinie sportowej badminton Bogdan Gunia (Prokurator Okręgowy w Rzeszowie) zdobył 2 złote medale (singiel i debel) oraz specjalną nagrodę dla najlepszego zawodnika „gier rakietowych” (obejmującą tenis ziemny, tenis stołowy i badminton).

W tenisie stołowym Justyna Czech-Czarnecka (asystent w Sądzie Okręgowym w Tarnobrzegu) zdobyła złoty medal w deblu kobiet i srebrny medal w singlu kobiet.

Adam Bajgierowicz (adwokat w Stalowej Woli) zdobył złoty medal w wyścigu dwójek męskich i srebrny medal w wyścigu dwójek mieszanych w kajakarstwie.

 

Załoga w składzie: Arkadiusz Hryniszyn (sędzia Sądu Rejonowego w Stalowej Woli – kapitan), Robert Kaczmarski (prokurator Prokuratury Rejonowej w Mielcu) oraz Beata Grzybowska i Anna Polańska-Ziobro (sędziowie Sądu Rejonowego w Stalowej Woli) – brązowy medal w regatach żeglarskich.

 

Arkadiusz Hryniszyn (sędzia Sądu Rejonowego w Stalowej Woli) i Tomasz Turbak (sędzia Sądu Rejonowego w Mielcu) – brązowy medal w siatkówce plażowej.

 

Drużyna piłkarska „Paragrafu” Tarnobrzeg zajęła drugie miejsce w grupie eliminacyjnej i awansowała do ćwierćfinału, uzyskując następujące wyniki: 10:1 z Gdańskiem, 4:2 ze Szczecinem i 0:1 z „Ipso Iure” Lublin (późniejszym zwycięzcą turnieju).
W ćwierćfinale po dramatycznym meczu i w bardzo kontrowersyjnych okolicznościach „Paragraf” wyeliminowany został przez drużynę Olsztyna (gospodarze). W regulaminowym czasie gry był remis 4:4 (1:3 do przerwy). Przy stanie 4:3 dla „Paragrafu” sędzia przedłużał mecz „w nieskończoność”, aż wreszcie po ewidentnym i nieodgwizdanym faulu na zawodniku z Tarnobrzega gospodarze przejęli piłkę i strzelili wyrównującą bramkę. Wówczas sędzia nie nakazał już nawet gry od środka, tylko od razu zarządził rzutu karne, które niestety „Paragraf” przegrał 4:5.
Ostatecznie „Paragraf” Tarnobrzeg sklasyfikowany został na miejscach 5-8.
 

Drużyna siatkarska „Paragrafu” Tarnobrzeg zajęła drugie miejsce w grupie eliminacyjnej i awansowała do półfinału, uzyskując następujące wyniki: 0:2 z Olsztynem (późniejszym zwycięzcą turnieju), 2:0 z Łodzią, 2:0 ze Szczecinem i 2:0 z Krakowem.

W półfinale „Paragraf” przegrał 0:2 z Radomiem, a w meczu o III miejsce uległ 0:2 drużynie z Katowic. Ostatecznie „Paragraf” Tarnobrzeg zajął bardzo dobre (choć pechowe) 4.miejsce, będąc w półfinałach dopiero po raz drugi w historii swoich spartakiadowych występów.

Para brydżowa Grzegorz Zarzycki (wiceprezes Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu) i Paweł Sierant (adwokat w Tarnobrzegu) nie obroniła tym razem medalowej pozycji z poprzedniej spartakiady, chociaż zajęła dobre 5.miejsce w silnej 12-drużynowej stawce.

 

Multimedaliści:

  1. Wiesław Ciekliński: 2 złote, 1 brązowy (razem 3 medale);
  2. Bogdan Gunia: 2 złote (razem 2 medale);
  3. Justyna Czech-Czarnecka: 1 złoty, 1 srebrny, 1 brązowy (razem 3 medale);
  4. Adam Bajgierowicz: 1 złoty, 1 srebrny (razem 2 medale);
  5. Beata Grzybowska: 1 srebrny, 2 brązowe (razem 3 medale);
  6. Anna Polańska-Ziobro: 2 brązowe (razem 2 medale);
  7. Arkadiusz Hryniszyn: 2 brązowe (razem 2 medale).


 

 

 

Podmiot udostępniający informację: Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu
Strona wygenerowana przez system (dynamicznie aktualizowana)
Dokument z dnia: 2012-09-14 15:14
Wytworzył:
Paweł Dziewirz
Publikacja w dniu: 2012-09-15 16:45
Opublikował:
Paweł Dziewirz
Opis zmiany: b/d
Ilość wyswietleń dokumentu: 10 143