Przejdź do treści

Obchody Dnia Ławnika

W dniu 28 czerwca 2024 r. w Sądzie Okręgowym w Tarnobrzegu odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Ławnika. W tutejszym Sądzie funkcję tę pełni 35 osób. 

Zdjęcie 1
 

Wiceprezes Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu Pan Marcin Rogowski otworzył spotkanie i podkreślił, że dzięki wspólnemu zaangażowaniu udało się przyczynić do polepszenia oraz utrwalenia wizerunku sprawnego i skutecznego wymiaru sprawiedliwości.

Zgromadzonych gości przywitał także Przewodniczący Rady Ławniczej Pan Wojciech Pereta.

Zdjęcie 2
 

Wykład nt.: „Rola ławników w sprawowaniu wymiaru sprawiedliwości” wygłosił Pan Sędzia Maciej Olechowski, który zaznaczył, że ławnicy wnoszą cenne spostrzeżenia podczas procesu decyzyjnego, ponieważ potrafią zwrócić uwagę na dodatkowe argumenty, które mają wpływ na treść orzeczenia.

Zdjęcie 3
 

W spotkaniu uczestniczyli Przewodniczący i Zastępcy Przewodniczących Wydziałów Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu, a także Pan Norbert Mastalerz - Przewodniczący Rady Miasta Tarnobrzega, Pan Marek Mazur - Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski oraz Pani Joanna Serafin reprezentująca Urząd Miasta i Gminy Nowa Dęba. 

Zdjęcie 4
 

Ławnicy o najdłuższym stażu otrzymali listy gratulacyjne, w których przekazane zostały  szczególne wyrazy uznania oraz serdeczne podziękowania za dobrą i miłą współpracę oraz zaangażowanie w pracę na rzecz wymiaru sprawiedliwości, a także sumienne i rzetelne wykonywanie obowiązków w okresie pełnienia funkcji Sędziego Ławnika.

Zdjęcie 5
 

Spotkanie obyło się w miłej atmosferze, a wszyscy uczestnicy otrzymali zestawy drobnych  upominków.
 

Podmiot udostępniający informację: Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu
Strona wygenerowana przez system (dynamicznie aktualizowana)
Dokument z dnia:
Wytworzył:
Ewa Malecki
Publikacja w dniu:
Opublikował: adminso
Zatwierdzony przez: b/d
Ilość wyswietleń dokumentu: 81