Przejdź do treści

Szkolenie z prawa pracy

W związku ze znaczną liczbą zmian w prawie pracy wprowadzoną w 2023 r. do Kodeksu pracy (lub oczekującą na wprowadzenie), w dniu 17 marca 2023 r. w Sądzie Okręgowym w Tarnobrzegu odbyło się szkolenie, które poprowadził Pan Tomasz Wróblewski – radca prawny, doradca restrukturyzacyjny oraz Pani Karolina Spyra – radca prawny, inspektor ochrony danych.   

Szkolenie miało na celu omówienie zmian wprowadzonych do Kodeksu Pracy, w szczególności w zakresie pracy zdalnej, monitoringu trzeźwości pracowników, a także wdrożenia do polskiego systemu prawnego dwóch dyrektyw unijnych, tj.:

- Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1152 z dnia 20 czerwca 2019 r. w sprawie przejrzystych i przewidywalnych warunków pracy w Unii Europejskiej

- Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2019/1158 z dnia 20 czerwca 2019 r. w sprawie równowagi między życiem zawodowym a prywatnym rodziców i opiekunów tzw. dyrektywa „work - life balance”.

Uczestnikami szkolenia było 22 osoby, w tym dyrektorzy sądów, kierownicy administracyjni i specjaliści ds. kadrowych oraz przedstawiciele prokuratur. W trakcie szkolenia przedstawiono wchodzące w życie zmiany w prawie pracy, a także dyskutowano o praktycznych aspektach zmiany przepisów oraz o ich skutkach dla bieżącego funkcjonowania sądów i prokuratur.

Podmiot udostępniający informację: Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu
Strona wygenerowana przez system (dynamicznie aktualizowana)
Dokument z dnia:
Wytworzył:
Ewa Malecki
Publikacja w dniu:
Opublikował: adminso
Zatwierdzony przez: b/d
Ilość wyswietleń dokumentu: 82