Uroczyste zakończenie drugiego etapu budowy nowej siedziby Sądu i Prokuratury Rejonowej w Nisku

W dniu 6 października 2023 r. miało miejsce uroczyste zakończenie drugiego etapu budowy nowej siedziby Sądu i Prokuratury Rejonowej w Nisku.
W uroczystości uczestniczyli m.in. Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Warchoł, Prezes Sądu Rejonowego w Nisku  Krzysztof Dembowski, Dyrektor Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie  Piotr Słaby, Dyrektor Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu  Marta Ziarek, Prokurator Okręgowy w Tarnobrzegu Janusz Woźnik, Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego  Ewa Draus, Wicewojewoda Podkarpacki  Radosław Wiatr, Starosta Niżański Robert Bednarz, Burmistrz Gminy i Miasta Nisko Waldemar Ślusarczyk, Komendant Powiatowy Policji w Nisku  nadinspektor Dariusz Szybiak.
 

Z1


Uroczystość zainaugurowało przemówienie Krzysztofa Dembowskiego Prezesa Sądu Rejonowego w Nisku, który podkreślił, że nowy budynek Sądu był Nisku potrzebny, by godnie wymierzać sprawiedliwość. Zaznaczył, że lokalna społeczność jest  niezmiernie wdzięczna tym, którzy podejmowali decyzje na ten temat. 
Pan Marcin Warchoł Wiceminister Sprawiedliwości złożył wyrazy uznania dla wszystkich osób zaangażowanych w powstawanie obiektu. W swoim wystąpieniu podkreślił, że nowy sąd będzie domem podkarpackiego wymiaru sprawiedliwości.  Zaznaczył też, że nowopowstały budynek to perełka architektoniczna, najnowocześniejszy sąd w Polsce.
 

Z2


Zebrani w murach nowego sądu goście, uczestniczyli w symbolicznym zawieszeniu tzw. wiechy, która od wieków symbolizuje zakończenie ważnych etapów budowy.
Inwestycja ma na celu budowę budynku nowej, wspólnej siedziby Sądu Rejonowego i Prokuratury  Rejonowej w Nisku, wraz z niezbędnymi przyłączami i zagospodarowaniem terenu. W budynku oprócz  siedziby Sądu Rejonowego i Prokuratury  Rejonowej  planowane są  pomieszczenia dla pracowników zatrudnionych w Sądzie  Apelacyjnym w Rzeszowie – II Oddział Informatyczny oraz  Referendarzy Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu -oddelegowanych do wykonywania zadań dla Sądu Rejonowego Lublin-Zachód w Lublinie (e-sąd), jak i Ośrodka Kuratorskiego Nr 1 przy Sądzie Rejonowym w Nisku.
Powierzchnia użytkowa budynku wynosi  4 610,50 m2, z tego  powierzchnia Sądu Rejonowego: 3 667,02 m2, a powierzchnia Prokuratury Rejonowej: 943,48 m2.

Z3

Budynek został zaprojektowany przez Pracownię Projektową F11, Marcin Furtak z Krakowa. Generalnym Wykonawcą inwestycji jest natomiast firma EBS BUD Sp. z o.o. z Warszawy. Wartość kosztorysowa zadania to około 58 milionów złotych

Podmiot udostępniający informację: Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu
Strona wygenerowana przez system (dynamicznie aktualizowana)
Dokument z dnia: 2023-10-10 15:28
Wytworzył:
Ewa Malecki
Publikacja w dniu: 2023-11-24 12:17
Opublikował:
Ewa Malecki
Opis zmiany: b/d
Ilość wyswietleń dokumentu: 165