Przejdź do treści

Uroczyste zakończenie inwestycji rozbudowy Sądu Rejonowego w Mielcu

W dniu 11 września 2023 r.  miało miejsce uroczyste zakończenie inwestycji rozbudowy Sądu Rejonowego w Mielcu.

Otwarcie 1

W uroczystości uczestniczyli Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Warchoł, Prezes Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie Rafał Puchalski, Prezes Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu Barbara Rzekęć, Prezes Sądu Okręgowego w Rzeszowie Waldemar Krok, Prokurator Okręgowy w Tarnobrzegu Janusz Woźnik, Prezesi Sądów Rejonowych w Nisku, Tarnobrzegu, Stalowej Woli oraz Dębicy: sędzia Krzysztof Dembowski, sędzia Michał Dudzic, sędzia Anna Polańska-Ziobro, sędzia Katarzyna Radzik. W spotkaniu wzięli także udział Dyrektor Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie Piotr Słaby, Dyrektor Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu Marta Ziarek oraz Dyrektorzy Sądów Rejonowych w Tarnobrzegu i Stalowej Woli: Małgorzata Sobierajska i Otylia Rękas-Sieradzka. Wśród licznie zgromadzonych gości znaleźli się również przedstawiciele miejscowej prokuratury, organów ścigania oraz samorządu terytorialnego. 
 

Otwarcie 3

Uroczystość zainaugurowało przemówienie Pana Rafał Puchalskiego Prezesa Sądu Apelacyjnego w Rzeszowie, który wyraził nadzieję, że ten Sąd będzie służył lokalnej społeczności jak najdłużej i będzie stanowił piękną wizytówkę.
 

Otwarcie 2


Pani Barbara Rzekęć Prezes Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu podkreśliła, jak ważne jest to, by warunki pracy sędziów, pracowników sądów, były dobre, ale też godne wykonywanej pracy. W Mielcu oddanie do użytku tego wyremontowanego budynku ksiąg wieczystych, w którym dodatkowo zostało zaadaptowane poddasze na potrzeby biurowe sprawi, że warunki pracy będą zdecydowanie lepsze.

Otwarcie 4


 
Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Warchoł gratulował mieszkańcom tej pięknej inwestycji, która podniesie nie tylko komfort świadczonych usług, ale również ich jakoś.
Z jednej strony poprawi się komfort pracy pracowników, z drugiej  jakość świadczonych usług dla mieszkańców.

Otwarcie 5


Pierwsza część inwestycji, tj. budowa nowego budynku wraz z łącznikami, oddana została do użytku w lipcu 2022 r. W ramach drugiego etapu prac gruntownie wyremontowano budynek Wydziału Ksiąg Wieczystych. W budynku tym dodatkowo zaadaptowano na potrzeby biurowe poddasze, dzięki czemu powierzchnia obiektu zwiększyła się o ponad 137,19 m2 . 
 

Podmiot udostępniający informację: Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu
Strona wygenerowana przez system (dynamicznie aktualizowana)
Dokument z dnia:
Wytworzył:
Ewa Malecki
Publikacja w dniu:
Opublikował: Gołębiowski Rafał
Zatwierdzony przez: b/d
Ilość wyswietleń dokumentu: 177